Trenerzy Akademii


Sifu Maciej Stawicki (założyciel szkoły, instr. Świdnica, Środa Śląska)

Urodzony w 1977 roku, znak chiński - Wąż. Naukę Tai Chi Chuan rozpoczął w 1997 roku. Nauczycielem jest od 2000 roku. Od samego początku praktyk wschodnich związany jest z Tai Chi Chuan. Jest ekspertem stylu Yang (zobacz dyplomy).
W trakcie studiów uczęszczał systematycznie na nauki doskonaląc detale sztuki. Poza tym uczestniczył w wielu seminariach i obozach z udziałem mistrzów krajowych i zagranicznych. Ćwiczył również z instruktorami innych stylów. W ciągu tego okresu zdobył solidne wykształcenie z zakresu różnych aspektów Tai Chi Chuan oraz metodyki nauczania. Był współzałożycielem Szkoły "Yang Tse" Sifu Jamesa P. Blaise oraz jest twórcą "Dao Yang Academy".
Wieloletnie nauczanie dało mu solidną wiedzę na temat efektywnej i skutecznej metodyki pracy z praktykantami początkującymi i zaawansowanymi. Wykształcił również umiejętność indywidualnego podejścia do ćwiczących, co ważne jest dla prawidłowej edukacji.
Jest twórcą formy Żurawia, Tygrysa oraz formy z dwiema szablami. Jest autorem książki "7 zasad sukcesu według Mistrza Chuang Yao" oraz wielu opracowań z zakresu Tai Chi Chuan. Prowadzi bloga „Tai Chi Secret”.
Posiada państwową legitymację instruktorską AWF zezwalającą na prowadzenie zajęć grupowych z zakresu rekreacji ruchowej i samoobrony. Naukę Tai Chi Chuan stale pogłębia stale studiując klasyczne teksty chińskie Tai Chi, filozofię, medycynę i kulturę chińską oraz uczestnicząc w wielu szkoleniach.

Nauczyciele:
Krzysztof Maćko (1997-2007) 
Howard Choy (2005) 
James P.Blaise (2008-2010) 
Shao Jianchun 邵建春 (2013) 

Instr. Grzegorz Duda (Wałbrzych, Legnica)

Jest prywatnym uczniem Macieja Stawickiego. Naukę Tai Chi rozpoczął w 2008 roku. Uczestniczył w wielu szkoleniach organizowanych przez "Dao Yang Academy" oraz w seminariach z udziałem innych mistrzów, min. J. Blaisem. Obecnie naucza Tai Chi w Wałbrzychu i Legnicy.