Równowaga i harmonia


Tai Chi ma duży wpływ na zharmonizowanie ciała i umysłu. Ćwicząc formy Tai Chi odczuwamy odprężenie i odpoczynek. Dzięki delikatnym ruchom ćwiczący jest rozluźniony, a wszelkie napięcia ustępują. Ucząc się miękkości w ruchu wprowadzamy umysł w stan relaksu. Harmonia ciała obejmuje każdy narząd i organ oraz funkcje jakie pełnią w organizmie. Umysł osiąga stan spokoju i niewzruszonej równowagi.
Poprzez ćwiczenia Tai Chi wiele negatywnych emocji zostaje uspokojonych, a pozytywne wzmacniają się. Człowiek staje się spokojniejszy i bardziej otwarty na innych. Spokój umysłu w widoczny sposób odzwierciedla się w postrzeganiu i kreowaniu rzeczywistości. Zgodnie z zasadą "jaki umysł, takie życie", dzięki osiągnięciu harmonii potrafimy żyć w szczęściu.
Harmonia i równowaga ciała zapewnia prawidłowe funkcjonowanie fizyczne i fizjologiczne. Człowiek wraz z ćwiczeniami staje się coraz bardziej sprawny i silny. Do późnej starości odczuwa witalność na skutek magazynowania i rozprowadzania energii po całym ciele. Stałe ćwiczenia zapewniają sprawne życie do późnej starości.
Harmonia w Tai Chi obejmuje każdy aspekt naszego życia. Wszystko w nas jak i wokół zostaje zrównoważone, a osoby z zewnątrz wyraźnie dostrzegają pozytywne zmiany, jakie w nas następują.Brak komentarzy: